Cercar

Competicions Rànking FCD

Resultats #RànquingFCD 2022: 1er Open

Aquest dissabte 13 de novembre s'ha celebrat la primera prova del rànquing FCD Destí World Masters 2022 (anteriorment Destí Winmau).

El Club Dards Baix Camp de Reus ha estat l'amfitrió d'aquesta cita que ha disposat de les dianes per a poder celebrar la competició.

El millor esportista local. Dels esportistes participants del CD Baix Camp de Reus en Sergio Garrido ha estat el millor classificat que ha quedat en 5è lloc desprès de superar a segona ronda a en David Mañé 4-0, a en Xavi Plà 3-4 i a quarts de final ha perdut 1-4 davant d'en Carles Arola.

La millor jugadora femenina va ser Maria José Gómezque ha assolit també el 5è lloc desprès de lliurar la primera ronda, guanyar 4-1 a en Jaime Torres, a l'Enric Cid 4-2 i a quarts de final s'ha creuat amb en Daniel Zapata amb el que ha perdut 0-4.

La final  la van jugar en Raul Invernon que a desprès de lliurar a primera ronda ha guanayt 2-4 a Pedro Pelayo, 3-4 a Jonathan Martín, 4-1 al seu germà Manel Invernon i a semifinals 4-2 sobre Josep Arimany. I per l'altre part del quadrant en Daniel Zapata  que a primera ronda ha guanyat 4-0 a Paco Rlinque, i 2-4 a Rolo González, ambdós del CD Baix Camp, a tercera ronda ha guanyat a Eric Invernon per 4-0, mateix resultat amb el que ha superat a Maria José Gómez. A semis s'ha creuat en Carles Arola on ha guanyat 4-2. 

La final es va jugar a la diana principal del CD Baix Camp. En Daniel va començar dominant el marcador però en Raul va saber reaccinar i igualar el partit 3-3, per resoldre el partit al joc de desempat. Les tirades de 100 es van seguir contestant per en Daniel Zapata i Raul Invernon respectivament, el primer a tirar a doble fou en Raul que va fallar la tirada i que va ser aprofitat per en Daniel Zapata que li va servir per tancar el marcador 3-4 i proclamar-se campió de la primera prova del Rànquing FCD 2022.

Seguim amb molt nivell en el rànquing de la Federació que esperem sumi més perparació a la propera cita és el 18 de desembre de 2021 a Pineda de Mar, seu del Pinedards CD  on a les 16:00 h s'iniciarà la prova del Rànquing FCD (veure informació aquí).

Novetats. Com a novetat el quadrant es gestionarà automàticament a nakka.com i això us permet seguir el quadrant en línia.

FOTOS al menú Galeria / Fotos de la web (aquí).

QUADRANT Els resultats actualitzats al moment els trobareu aquí nakka.com/../RÀNQUING_FCD%2022-01.

 

QUADRANT:

RÀNQUING FCD 2022-01 CD BAIX CAMP
Partit 1a Ronda – Last 64
01 1360 IOLANDA RIBA TOHARIAS 4 - 0 bye
02 1304 ANTONIO GARCIA HEREDIA 3 - 4 1627 JONATHAN MARTIN GONZALEZ
03 1394 PEDRO PELAYO MACIAS 4 - 0 bye
04 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ 4 - 0 bye
05 1522 RAFAEL PEREA SANTANA 4 - 0 bye
06 1391 GABRIEL OLIVE PEDROL 4 - 1 515 ANTONIO MUÑOZ RAMOS
07 1393 FRANCISCO J SAMANIEGO 4 - 0 bye
08 121 MANUEL INVERNON RODRIGUEZ 4 - 0 bye
09 915 JOSEP ARIMANY TORRENT 4 - 0 bye
10 1731 JOAN ALBERT BORRAS I MARTI 4 - 1 1786 OLGA PLAZA PICON
11 553 JOSEP SANTONJA EXPOSITO 4 - 0 bye
12 1589 JORDI VAZQUEZ ROBLEDO 4 - 0 bye
13 1700 GUILLERMO FONT LLABRES 4 - 0 bye
14 1502 HILARI PONS PORTA 4 - 2 155 IGNACIO BASULLAS MARTINEZ
15 1226 MONTSERRAT BORONAT BOADA 4 - 0 bye
1285 1285 MARC COSTA VILLALTA 4 - 0 bye
17 1598 MARIA JOSE GOMEZ SANCHEZ 4 - 0 bye
18 1717 JAUME TORRES ROMAGUERA 4 - 3 1227 MANUEL MARTINEZ
19 739 ENRIC CID PUJOL 4 - 0 bye
20 422 MARIA DOLORES CASCALES GARCIA 4 - 0 bye
21 1406 ROLANDO JAVIER GONZALEZ 4 - 0 bye
22 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO 4 - 0 1791 FRANCISCO RELINQUE GARCIA
23 1797 JORGE ESPARZA 4 - 0 bye
24 1787 ERIC INVERNON MELLADO 4 - 0 bye
25 1718 LLUIS SERRA LEÓN 4 - 0 bye
26 693 XAVIER PLA COSTA 4 - 0 787 FRANCISCO JAVIER GONZALEZ CRUZ
27 1525 SERGIO GARRIDO CASTRO 4 - 0 bye
28 1785 DAVID MAÑE CASTILLO 4 - 0 bye
29 1758 ESTEFANIA ROS GODE 4 - 0 bye
30 1593 JAVIER VELASCO GARCIA 2 - 4 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES
31 1656 ARNAU ESPINAL FRANCO 4 - 0 bye
32 923 JESUS GIL RIVAS 4 - 0 bye
  2a Ronda – Last 32
33 1360 IOLANDA RIBA TOHARIAS 1 - 4 1627 JONATHAN MARTIN GONZALEZ
34 1394 PEDRO PELAYO MACIAS 2 - 4 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ
35 1522 RAFAEL PEREA SANTANA 4 - 3 1391 GABRIEL OLIVE PEDROL
36 1393 FRANCISCO J SAMANIEGO 0 - 4 121 MANUEL INVERNON RODRIGUEZ
37 915 JOSEP ARIMANY TORRENT 4 - 1 1731 JOAN ALBERT BORRAS I MARTI
38 553 JOSEP SANTONJA EXPOSITO 2 - 4 1589 JORDI VAZQUEZ ROBLEDO
39 1700 GUILLERMO FONT LLABRES 0 - 4 1502 HILARI PONS PORTA
40 1226 MONTSERRAT BORONAT BOADA 0 - 4 1285 MARC COSTA VILLALTA
41 1598 MARIA JOSE GOMEZ SANCHEZ 4 - 1 1717 JAUME TORRES ROMAGUERA
42 739 ENRIC CID PUJOL 4 - 2 422 MARIA DOLORES CASCALES GARCIA
43 1406 ROLANDO JAVIER GONZALEZ 2 - 4 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO
44 1797 JORGE ESPARZA 0 - 4 1787 ERIC INVERNON MELLADO
45 1718 LLUIS SERRA LEÓN 0 - 4 693 XAVIER PLA COSTA
46 1525 SERGIO GARRIDO CASTRO 4 - 0 1785 DAVID MAÑE CASTILLO
47 1758 ESTEFANIA ROS GODE 0 - 4 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES
48 1656 ARNAU ESPINAL FRANCO 2 - 4 923 JESUS GIL RIVAS
  3a Ronda – Last 16
49 1627 JONATHAN MARTIN GONZALEZ 3 - 4 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ
50 1522 RAFAEL PEREA SANTANA 2 - 4 121 MANUEL INVERNON RODRIGUEZ
51 915 JOSEP ARIMANY TORRENT 4 - 1 1589 JORDI VAZQUEZ ROBLEDO
52 1502 HILARI PONS PORTA 4 - 2 1285 MARC COSTA VILLALTA
53 1598 MARIA JOSE GOMEZ SANCHEZ 4 - 2 739 ENRIC CID PUJOL
54 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO 4 - 0 1787 ERIC INVERNON MELLADO
55 693 XAVIER PLA COSTA 3 - 4 1525 SERGIO GARRIDO CASTRO
56 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES 4 - 0 923 JESUS GIL RIVAS
  4a Ronda – Quarts de Final
57 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ 4 - 1 121 MANUEL INVERNON RODRIGUEZ
58 915 JOSEP ARIMANY TORRENT 4 - 1 1502 HILARI PONS PORTA
59 1598 MARIA JOSE GOMEZ SANCHEZ 0 - 4 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO
60 1525 SERGIO GARRIDO CASTRO 1 - 4 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES
  Semifinal
61 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ 4 - 2 915 JOSEP ARIMANY TORRENT
62 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO 4 - 2 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES
  Final
63 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ 3 - 4 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO

 

CLASSIFICACIÓ / CLASSIFICACIÓ GENERAL:

RANKING FCD 2022
CLASSIFICACIÓ 1er Open
Lloc Punts Esportista
1 17 756 DANIEL ZAPATA CASTILLO
2 15 122 RAUL INVERNON RODRIGUEZ
3 14 1569 JOAN CARLES AROLA CLAPES
3 14 915 JOSEP ARIMANY TORRENT
5 13 1525 SERGIO GARRIDO CASTRO
5 13 1598 MARIA JOSE GOMEZ SANCHEZ
5 13 1502 HILARI PONS PORTA
5 13 121 MANUEL INVERNON RODRIGUEZ
9 12 923 JESUS GIL RIVAS
9 12 693 XAVIER PLA COSTA
9 12 1787 ERIC INVERNON MELLADO
9 12 739 ENRIC CID PUJOL
9 12 1285 MARC COSTA VILLALTA
9 12 1589 JORDI VAZQUEZ ROBLEDO
9 12 1522 RAFAEL PEREA SANTANA
9 12 1627 JONATHAN MARTIN GONZALEZ
17 11 1656 ARNAU ESPINAL FRANCO
17 11 1758 ESTEFANIA ROS GODE
17 11 1785 DAVID MAÑE CASTILLO
17 11 1718 LLUIS SERRA LEÓN
17 11 1797 JORGE ESPARZA
17 11 1406 ROLANDO JAVIER GONZALEZ
17 11 422 MARIA DOLORES CASCALES GARCIA
17 11 1717 JAUME TORRES ROMAGUERA
17 11 1226 MONTSERRAT BORONAT BOADA
17 11 1700 GUILLERMO FONT LLABRES
17 11 553 JOSEP SANTONJA EXPOSITO
17 11 1731 JOAN ALBERT BORRAS I MARTI
17 11 1393 FRANCISCO J SAMANIEGO
17 11 1391 GABRIEL OLIVE PEDROL
17 11 1394 PEDRO PELAYO MACIAS
17 11 1360 IOLANDA RIBA TOHARIAS
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1304 ANTONIO GARCIA HEREDIA
33 10 bye
33 10 bye
33 10 515 ANTONIO MUÑOZ RAMOS
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1786 OLGA PLAZA PICON
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 155 IGNACIO BASULLAS MARTINEZ
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1227 MANUEL MARTINEZ
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1791 FRANCISCO RELINQUE GARCIA
33 10 bye
33 10 bye
33 10 bye
33 10 787 FRANCISCO JAVIER GONZALEZ CRUZ
33 10 bye
33 10 bye
33 10 1593 JAVIER VELASCO GARCIA
33 10 bye
33 10 bye

 

 

 


Tornar

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a oferir una millor experiència i servei. Si continua navegant considerem que accepta el seu ús.